Maksumaksja portaal - Reformierakond: maksude alandamine muudab rahva rikkaks - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Reformierakond: maksude alandamine muudab rahva rikkaks

20.04.2006 8:53:23 (1051 )

20.04.06 Päevalehes kirjutavad Kai Kalamees ja Sigrid Laev, et konkurentidest varem valimiskampaania käivitanud Reformierakond teatas eile oma soovist langetada tulumaks üheksa aasta jooksul 12 protsendini, mis peaks viima Eesti Euroopa kõige jõukamate riikide sekka.

Ansip läheb valimistele loosungiga: “Eesti Euroopa Liidu viie jõukaima riigi hulka!”
2007. aasta riigikogu valimisteks püstitatud loosungites seab Reformierakond eesmärgiks alandada üksikisiku tulumaksumäär 2011. aastaks 18 protsendini ja 2015. aastaks täiendavalt veel 12 protsendini. Kehtiva seaduse järgi tuleb palgasaajatel maksta aastal 2009 tänase 23 protsendi asemel 20 protsenti tulumaksu.
Lisaks lubab võimupartei muuta maksuseadusi nii, et inimesed ei pea enam oma väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumilt maksma tulumaksu, kui see jõuab kolme kuu jooksul tagasi väärtpaberitesse.
Erakonna “majanduspoliitilised põhiteesid” räägivad samuti sellest, et Eestis peab olema või-malik asutada õigusvõimeline ettevõte kahe tunniga. Veel lubatakse müüa erakätesse riigile kuuluvat kinnisvara, maad, aktsiaid ja osakuid ning liberaliseerida tööjõuturg.
Maksimaalselt vaba
“Reformierakond soovib Eestit, kus inimesed on maksimaalselt vabad selleks, et oma eluga edukalt hakkama saada,” selgitas peaminister Andrus Ansip, kes tuli maksualanduse loosungiga esmakordselt välja jaanuaris. Opositsioon soovitas tollal Ansipil keskenduda valimiskampaania asemel riigi tänastele muredele. Reformierakonna ideed õhemast riigist pole vastuvõetavad koalitsioonipartneritele Keskerakonnale ja Rahvaliidule.
undefinedundefined

Täpsemalt loe siit.


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo