Maksumaksja portaal - Hinnang ettevõtluse kuludele sõltub ka sellest, kuidas äri õitseb - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Hinnang ettevõtluse kuludele sõltub ka sellest, kuidas äri õitseb

17.03.2008 7:48:47 (1244 )

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas, et kui äri ülesmäge läheb, võib ettevõtluse asju ka sportautoga ajada ja selle kogu täiega ettevõtluse kuludesse kanda.

2006. a kevadel tegi Tallinna Ringkonnakohus kohtuasjas nr 3-05-20 otsuse, mida Riigikohus arutada ei võtnud - polnud enam midagi arutada. Asjale on ajakirjanduses ka natuke viidatud: see oli kabriolett-Porsche rentimise osaühingu kuludesse kandmise lugu. Kui kohtumaterjalide avalikustatud osa lugeda, on selge, et maksuametit torkis vaidluses tagant ennekõike arvamus, et selline auto ei ole ettevõtluse kuludes kohane nähtus.

Eks ta muidugi kallis oli ja aasta pärast liisiti Renault Megane. Poiste jutt, et Porschega reklaamplakateid laiali veeti, oli muidugi natuke naljakas, aga asjaajamiseks võis seda teoreetiliselt kasutada küll. Kuna maksuamet ei suutnud tõendada, et Porschet ettevõtluses ei kasutatud (kuidas seda peaks tõendama?!), loeti auto seal kasutatuks.

Nagu kirjutas kohus: äriühingu poolt maksuhalduri hinnangul ebakohaste kulutuste tegemine ei viita veel maksuõigusrikkumise toimepanemisele maksumaksja poolt. Ettevõtjal ei saa maksukohustust tekkida ainuüksi seetõttu, et ta ei kasuta tema omandis või valduses olevat vara maksimaalselt efektiivsel viisil või et tema tehtud otsustused ei ole kõige kasumlikumad.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3893/rubr_artiklid_389308.html

Loe, Riigikohtu lahendist, kuidas kulude ettevõtlusega seotust tuvastatakse (p 2): http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-21-99

Loe ka: Alari Ossa. „Porsche on kah auto


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo