Maksumaksja portaal - Mobiiliga tehtud annetused ei jõua eeldeklaratsiooni - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Mobiiliga tehtud annetused ei jõua eeldeklaratsiooni

30.01.2008 7:24:43 (1338 )

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et tulumaksu on võimalik tagasi küsida aastasest sissetulekust kuni kahe protsendi ulatuses.

Seaduse järgi on inimestel võimalik küsida oma heategevuslikeks annetusteks kantud summadelt tulumaks tagasi. Muude mahaarvamiste kõrval on see maksusoodustus siiski leidnud alles vähe kasutamist. Ühelt poolt on sageli tegemist väikeste summadega, teisalt on põhjuseks inimeste teadmatus sellisest võimalusest.

Maksu- ja tolliameti kommunikatsiooniosakonna peaspetsialisti Triin Küttimi sõnul kajastuvad veebruari keskel avanevatel elektroonilistel eeltäidetud deklaratsioonidel siiski ainult otse pangakontodele, näiteks lastehaiglale, tehtud annetused. Telefonitsi tasulistele numbritele tehtud kõnede summad tuleks inimestel endil välja otsida ja deklaratsiooni märkida. Üksnes summade meeldetuletamisest siiski ei piisa, vaja on võtta oma telefonioperaatorilt ka kõneeristus, et maksuametile tõendada heategevat kõnet.

Laste seas populaarsete kõnekaartide kaudu tehtud annetuskõnedelt tulumaksu paraku tagasi ei saa, sest operaatoriga sõlmitud lepingu puudumise tõttu ei ole nende omanikke võimalik nimeliselt tuvastada, seepärast käsitletakse sääraseid makseid võrdselt anonüümsete sularahaannetustega. “Selline on kõnekaardi risk – oluline on makse tõendamine,” rõhutab Küttim.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/416656

Loe ka MTA juhendmaterjali: „Annetuste maksustamine“: http://www.emta.ee/?id=22620


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo