Maksumaksja portaal - Riigikogus lõppes tulumaksueelnõude esimene lugemine - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Riigikogus lõppes tulumaksueelnõude esimene lugemine

24.01.2008 12:50:00 (1358 )

Riigikogus toimus eile tulumaksueelnõude 181 SE ja 180 SE esimene lugemine. Tegemist on eelnõuga, millega muudetakse Eestis äriühingute maksustamist, jäädes truuks meie tulumaksusüsteemi põhilisele iseloomujoonele - mitte maksustada jaotamata kasumit (eelnõu 181) ning eraisikust investorite väärtpaberitulu vabastatakse tulumaksust (eelnõu 180). Pärast pisiviperusi (rahandusminister ajas eelnõud sassi) jõuti mõlema eelnõu esimese lugemisega lõpuni. Eelnõu nr 181 kohta saab muudatusettepanekuid esitada 6. veebruarini, eelnõu nr 180 kohta 13. veebruarini. Riigikogu istungipäeva stenogrammi saab lugeda siit.

Reformierakonna fraktsioon pidas samal päeval vajalikuks üllitada teema kohta omapoolse pressiteate, milles avaldas arvamust, et eelnõu nr 180, mis puudutab eraisikute väärtpaberiinvesteeringute maksuvabastuse, vajab täiendamist. Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus nimelt ütles Riigikogus eelnõu arutelul, et praegune eelnõu vajab enne vastuvõtmist ilmselt veel lihvimist.

„Eesmärk on ju selge – anda võimalikult paljudele palgasaajatele võimalus oma teenitud raha tarbimise asemel investeerida, säästa. See tähendab muuhulgas ka seda, et kehtiv süsteem peab olema võimalikult investeerijasõbralik,” ütles Keit Pentus. „Praegune eelnõu on üldiselt hea, aga selles leidub ka detaile, mille üle tuleks veel järgi mõelda ja kaaluda, kas kirja on ikka saanud parim võimalik variant.” Reformierakonna pressiteadet saab lugeda siit.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo