Maksumaksja portaal - FIE ei pea iseendale riskianalüüsi koostama - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : FIE ei pea iseendale riskianalüüsi koostama

21.01.2008 7:05:07 (1313 )

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas, et töötervishoiu ja tööohutuse seaduse järgi ei pea FIEd ise endale riskianalüüsi tegema, seadus mõtleb eelkõige palgatöötajaile.

Seadusse FIEde sissekirjutamist põhjendati nii ja naa, minule jäi nendest juttudest meelde see, et nad on kaaskodanikele väga suure ohu allikaks, sest nende töövahendid on enamasti korrast ära. Aga nad on ikkagi iseendale tööandjad - teevad kõik ise, ja seetõttu on nendega lood põhimõtteliselt teised, kui tööandja-töötaja vahekord.

Nimelt sellepärast on FIEdele midagi ette kirjutatud ainult seaduse § 12 kahes lõikes.

Sisuliselt on kõik need nõudmised esindatud § 12 lõikes 7: füüsilisest isikust ettevõtja tagab igas tööolukorras temale kuuluvate töövahendite, isikukaitsevahendite ja muude seadmete korrasoleku ja nõuetekohase kasutamise. Lõige 8 lisab, et kui FIE töötab samal ajal koos ühe või mitme tööandja töötajatega, peab ta töid korraldavat tööandjat oma tegevusega seotud ohtudest teavitama ja tagama, et tema tegevus ei ohustaks teisi töötajaid.

Riskianalüüsi jutt FIEde endi kohta ei kehti, sellest rääkivate paragrahvide numbrid on suuremad kui 12. Nii et tööinspektsioon ei saa FIElt endalt riskianalüüsi nõuda, ja mul on tunne, et ega nad seda tahagi. Need hirmujutud uksele koputavast inspektorist pole mitte inspektsioonist alguse saanud.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3837/rubr_artiklid_383708.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo