Maksumaksja portaal - Ansip ja Padar, tõestage, et olete automaksu vastu - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Ansip ja Padar, tõestage, et olete automaksu vastu

14.01.2008 7:26:53 (1283 )

Aivar Hundimägi kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Reformierakonna peasekretär Kristen Michal teatas reedel, et autoomanikud võivad olla kindlad - automaksu Eestis ei kehtestata, sest Reformierakond on selle maksu vastu.

Sellele vaatamata närivad mind endiselt mõningad kahtlused. Kui maksu ei tule, miks teevad rahandusministeeriumi ametnikud tühja tööd - tegelevad selle ideega. Ja miks on selle maksu kehtestamine kirjas ministeeriumi strateegilises arengukavas?

Ministeeriumi maksupoliitikaosakonna peaspetsialist Meelis Laube vastas aripaev.ee küsimusele, millal oleks reaalne vajadus kehtestada autoomanikele saastemaks, nii: "Kui ühiskonnale põhjustatav kulu ületab kütuseaktsiisist laekuva summa." Maksu kehtestamise aluseks võiks Laube sõnul võtta võimsuse, mootorimahu, kaalu, sõiduki maksumuse, CO2 eritamise või kütuse tarbimise. Ja maksustada kõiki sõidukeid, kuid kindlasti maksumäära diferentseerida - anda sellega inimestele selge signaal, et eelistatud on keskkonnasõbralikumad ja vähem ruumi võtvad autod.

Mina loen ametniku jutust välja, et rahandusministeerium tegeleb saastemaksu teemaga, ja ma ei usu, et ametnik on seda tööd teinud oma vabast ajast või lihtsalt huvist teema vastu. Seetõttu tundub mulle Reformierakonna kinnitus, et automaksu ei tule, avalikkuse lollitamisena.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3830/arv_kolumn_383001.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo