Maksumaksja portaal - KUTSE – 11. oktoobril algusega kell 13.15 Maksumaksjate Liidu piirikaubanduse uuringu tutvustus - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : KUTSE – 11. oktoobril algusega kell 13.15 Maksumaksjate Liidu piirikaubanduse uuringu tutvustus

10.10.2018 8:10:00 (885 )

Hea toimetaja!
Olete oodatud eeloleval neljapäeval, 11. oktoobril algusega kell 13.15 toimuvale briifingule Tallink City hotelli konverentsisaalis Cityside, millel Eesti Maksumaksjate Liidu tegevjuht Lasse Lehis ja konsultatsioonifirma KPMG nõustamisosakonna juht Hanno Lindpere tutvustavad uuringut - kas Läti-suunalist piirikaubandust on võimalik kaotada ning mis mõju võiks sellel olla Eesti riigi maksutuludele?


Eesti Maksumaksjate Liit juhtis juba 2015. aastal poliitikute tähelepanu suuremahulise piirikaubanduse tekke ohule, mis kaasneb läbimõtlemata aktsiisitõusudega. Tänaseks on reaalsete maksulaekumiste näol ka kõik otsuste juures olnud poliitikud tunnistanud, et maksutõusudega mindi ilmselgelt liiale. See on toonud kaasa mitmekümne miljoni suurused maksumiinused tänu piirikaubanduse plahvatuslikule arengule eelmisel aastal. Teisalt piirduvad poliitikud oma viga tunnistades vaid eksimuse nentimisega, väites, et piirikaubandust tagasi pöörata pole võimalik.
Eesti Maksumaksjate Liit pöördus KPMG poole palvega analüüsida, kas ja mis tingimustel siiski oleks võimalik alkoholi piirikaubandus Eesti ja Läti vahel tagasi pöörata? Selleks analüüsis KPMG ostjate käitumist ja eelistusi, sealhulgas seda, kas ja millisest hinnaerinevusest alates kaoks Eesti tarbijal motivatsioon piirile alkoholi järele sõita. Jaekaubanduskettide hinnamarginaalidele tuginedes arvutas KPMG välja ka eelduslikud aktsiisimäärad Eestis, mis sellele hinnavahele vastavad. Ning analüüsi kolmanda osana hindas KPMG analüüs seda, mis mõju oleks piirikaubanduse sisulisel kadumisel Eesti riigi maksutuludele aktsiisi ja käibemaksu näol 2020. aastal.
Palun andke võimalusel oma osalemisest teada meiliaadressil kristen@maksumaksjad.ee
Lugupidamisega
Kristen Teder
tel: +372 56968257
Eesti Maksumaksjate Liit


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo