Maksumaksja portaal - Riigikogulane rendib auto firmalt, isalt või sõbralt - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Riigikogulane rendib auto firmalt, isalt või sõbralt

07.11.2007 7:10:21 (1249 )

Piret Reiljan kirjutab Äripäevas, et Riigikogu liikmed on nagu lapsed - hoolimata mitmest skandaalist kuluhüvitiste kasutamisega "rendivad" nad ikka sõiduriistu iseendalt, oma isa firmalt või sõpradelt. Mõistagi maksumaksja kulul.

Neli aastat tagasi sai Riigikogu liige Harri Õunapuu nahutada enda osalusega ettevõttelt OÜ Hagudi Kruus suveks džiibi ja mobiiltelefoni rentimise eest. Ja avaldas Riigikogu korruptsioonikomisjonile sügavat kahetsust.

Vahepeal on hulk vett merre voolanud, Õunapuu on firmas toonase 60protsendilise osaluse kasvatanud 100protsendiliseks, ent üllatus-üllatus, autorendi-, bensiini- ja mobiiltelefonikulud maksab riik ikka kinni Hagudi Kruusale.

"See asi käis kapost läbi. Miks te peate uuesti sama asja surkima? Kas ma peaksin sõitma kahe autoga, et te rahule jääksite?" oli Õunapuu tõre. Ta teatas, et auto on firmal ammu välja ostetud. Küsimusele, kas juba välja ostetud autot sisuliselt iseendalt riigi raha eest rentida on tema arvates õige, vastas mees, et see on kapo asi uurida.

Et inflatsiooniga sammu pidada, on Õunapuu auto rendihinda jaanuariga võrreldes 43 protsenti tõstnud. Jaanuaris maksis riik mehele auto rendi katteks 3500, oktoobris juba 5000 krooni. Ka telefoni- ja bensiinikuludeks saab Õunapuu hüvitist enda firma kontole.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3762/uud_uudidx_376210.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo