Maksumaksja portaal - Märtsi MaksuMaksjas riigikogulaste raskest elust - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Märtsi MaksuMaksjas riigikogulaste raskest elust

09.04.2018 17:57:44 (1338 )

Eesti ajakirjanduses on taas prahvatanud uudised sellest, kuidas meie rahva esindajad kasutavad oma tööga seotud kulude hüvitamiseks ette nähtud raha. Kommentaarid tunduvad siinkohal lausa liigsed olevat — oleme toonud lugejateni markantsemad näited ajakirjandusest, kust nähtub, et riigikogulase ahnus ei tunne piire. Taas lastakse hüvitada viimnegi majoneesipurk ja kartulikrõpsupakk, ning hinnaskaala teises otsas paiknevad kallid veinid ja lõunasöögid.

Kõige rohkem paistab seltskonnast silma ja suudab juba mitu aastat järjest eestimaalasi üllatada Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin. Jätkuvalt liisib ta autot, omamata ise juhilube, lisaks on ta hakanud ostma suurtes koguses iseenda kirjutatud raamatuid, et neid lasteaialastele jagada. Kõige sellega on Stalnuhhin muutunud juba apluse ikooniks.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjeldab lähemalt aga võrdsematest võrdsemat klassi, kelle kulutuste hüvitamisel ei ole mingit kuludokumenti vajagi. Samal ajal kehtestatakse ettevõtjatele aina karmimad kontrollireeglid — näiteks uus sõiduautode maksustamise kord. MTA ja Rahandusministeerium on teatavasti seisukohal, et kui sõiduauto kohta puudub liiklusregistris märge, mis kinnitaks, et sõiduautot kasutatakse üksnes töösõitudeks, siis tekib automaatselt erisoodustus ning tuleb täie rauaga kilovattidelt tulu- ja sotsiaalmaksu tasuda. Et vältida maksuameti ebatervet huvi, soovitab Huberg märkida registris kõik autod tööautodeks.

Lisaks kirjeldab ta maamaksu näitel, kuidas meil seadusi muudetakse ikka nii, et riigil tagantjärele, ka pärast kohtuotsust, õigus jääks.

EML jurist Hiie Marrandi annab ülevaate värsketest seadusemuudatustest, mis puudutavad vanemahüvitist. Üks osa neist muudatustest jõustus juba märtsis.


Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo