Maksumaksja portaal - Koolitused
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Koolituste menüü


Seminarid


06.12.2006: TALLINN - TÖÖANDJA JA TÖÖTAJA VAIDLEVAD Milline on Riigikohtu seisukoht?


Lektor : Tiia KRUUSMAA, Advokaadibüroo Jaak Oja OÜ advokaat
Aeg : 06. detsembril 2006
Koht : TALLINNAS, Tallinna Botaanikaaia konverentsisaalis (Kloostrimetsa tee 52) (Buss 34a ja 38, peatus: Kloostrimetsa)
Kestus : 10:30 - 15:15
Hind : 1400 kr, EML liikmetele 980 kr (hinnale lisandub käibemaks 18%)


Ootame seminarile juhte, finantsjuhte, raamatupidajaid ja personalispetsialiste, kelle ülesanne on hoida juriidiliselt korras ettevõtte töösuhted.

Parkimine Botaanikaaia territooriumil on tasuta.

Seminari eesmärgiks on tutvustada töövaidluste põhiprobleeme ja kohtupraktika lahendeid. Selleks, et olla töövaidlustes edukas tuleks teada Riigikohtu olulisi seisukohti töövaidlustes, aga samuti omada põhiteadmisi töövaidluste eripärast.
Seminaril leiavad käsitlemist järgmised töövaidluste probleemid.

SEMINARI SISU:

* 04.02. 2006.a. jõustus individuaalsete töövaidluste lahendamise seadus § 24 uues redaktsioonis. Töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamine kohtus on seoses sellega oluliselt muutunud, mis on tekitanud palju segadust nii kohtutes kui ka töövaidluse pooltele. Milliseid praktilisi muudatusi seaduse muudatus kaasa tõi ja kuidas nüüd tuleb toimida töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamisel – see on teave, mida nii töötajal kui tööandjal oleks kasulik teada

* töövaidluse jätkumisel kohtus ei saa töötaja muuta oma nõudeid – sellest lähtuvalt praktilised järeldused töötajale ja tööandjale

* töövaidlustes tuleb poolel esitada õigeaegselt aegumise taotlus – aegumise taotluse esitamine on nii töötajale kui tööandjale oluline võti töövaidluse lahendamiseks, kuid sageli ei osata seda kasutada.
Selgitused aegumise kohaldamise põhiküsimustest kehtiva seaduse alusel ja riigikohtu seisukohad aegumise kohaldamisest erinevate töövaidluste korral

* töösuhetes kehtib palga puutumatuse põhimõte – mida see tähendab ja millised on kohtupraktika olulisemad seisukohad palka puudutavates küsimustes

* mõningaid olulisi kohtupraktika seisukohti töölepingu sõlmimise küsimustes

* mõningaid olulisi kohtupraktika seisukohti töölepingu lõpetamise küsimustes (TLS § 76, 79, 82 ja 86 kohaldamise sõlmprobleeme)

* tööandja nõuded töötaja vastu – töötajate materiaalne vastutus, konkurentsikeelu rikkumine, sanktsioonid seoses töötaja ennetähtaegse töölt lahkumisega – milliseid lahendeid ja seisukohtu pakub kohtupraktika.

AJAKAVA:

10:30 - 12:00 Loeng
12:00 - 12:30 Lõuna kohvipaus
12:30 - 14:00 Loeng
14:00 - 15:15 Kuum jook ja ringkäik talvises taimeriigis.


Teemakohaseid küsimusi saab esitada lektorile individuaalselt seminari lõpus ja seminarile eelneval perioodil EML meiliaadressile: koolitus@maksumaksjad.ee märksõna all “Küsimus lektorile”.

Seminari maksumus sisaldab seminarimaterjale ja kohvipause


EML liikmetele kehtib liidu koolitusel hinnasoodustus –30%
EMLiga liitujatele hinnasoodustus ühel seminaril –50%
| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo