Maksumaksja portaal - Maksuinfo - SEADUSEELNÕUD
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                                   

Tulumaksuseaduse muutmise seadus


Käesoleva aasta aprillis saatis Rahandusministeerium kooskõlastusringile tulumaksuseaduse (TuMS) muutmise eelnõu, millega tõhustatakse maksudest kõrvalehoidmise vastaseid reegleid.

Muudatuste jõustumine on kavas 2019. aasta alguses.

Maksukorralduse seaduse ja elektroonilise seaduse muutmise seaduse eelnõu

Rahandusministeeriumi koostatud maksukorralduse seaduse ja elektroonilise side seaduse muutmise seaduse eelnõu läbis eelnõude infosüsteemist nähtuvalt esimese ministeeriumide vahelise kooskõlastusringi ning edastati Justiitsministeeriumile kooskõlastamiseks.

Raamatupidamise seaduse muudatused


Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile raamatupidamise seaduse ja tarbijakaitse seaduse eelnõu. Muudatused plaanitakse jõustada juba 1.02.2016. a.

Sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seadus 41 SE

Riigikogu võttis 15.06.2015. a seadusena vastu "Sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse 41 SE".

Eelnõuga kehtestatakse sotsiaalmaksu määraks senise 33 protsendi asemel 2017. aastal 32,5 protsenti ja 2018. aastast alates 32 protsenti. Eelnõu näeb ette tubaka ja alkoholiaktsiisi tõstmise järgnevatel aastatel. Eelnõu näeb ette kütuseaktsiisi tõusu algselt planeeritud nelja aasta asemel kolmel järgneval aastal.

Töötuskindlustuse ja tööturuteenuste seadus


Eelnõude infosüsteemis on kooskõlastamisel töötuskindlustuse ja tööturuteenuste seaduse eelnõu. Senised kaks eraldi olevat seadust (töötuskindlustuse seadus ning tööturuteenuste ja -toetuste seadus) asendatakse ühega.

Maksuseaduste muudatuste eelnõud Riigikogus

Riigikogu menetluses on rida valitsuse algatatud maksuseaduste muudatuste eelnõusid, mille jõustumine on kavandatud aastatele 2014-2015. Eelnõu numbrile klikkides avaneb menetlusinfo, milles lisaks eelnõu dokumentidele (seletuskirjad, komisjoni protokollid, täiskogu istungi stenogrammid) on avaldatud ka huvigruppide arvamused ja ettepanekud.

| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo